Viper AS 1050 – automat myjący do dużych powierzchni

W końcówce ubiegłego roku miała miejsce premiera nowego urządzenia do zmywania posadzek. Przemysłowy automat szorująco zbierający AS 1050R, bo o nim mowa, to nowa propozycja w ofercie Viper Cleaning – marki, która od wielu lat rozwijana jest przez światowego lidera w dziedzinie produkcji i sprzedaży profesjonalnych maszyn do sprzątania, firmy Nilfisk. Poniżej przedstawimy Państwu bliżej wygląd ,cechy urządzenia oraz jego pełną specyfikację.

Viper AS 1050R to samojezdna zmywarka bateryjna przeznaczona do dużych powierzchni. Moduł czyszczący składa się z dwóch oddzielnie sterowanych szczotek o łącznej szerokości 105 cm. Docisk szczotki można regulować od 50 do 90 kg. W urządzeniu zmieści się 200 litrów roztworu detergentu, tyle samo pomieści zbiornik brudnej wody. W urządzeniu zamontowano niezwykle mocny silnik trakcji, dzięki któremu maszyna, ważąca 800 kg, rusza pod górę z miejsca. AS 1050R pokonuje wzniesienia o nachyleniu nie większym niż 20% i jeździ z prędkością 8 km/h. Dodatkowym atutem jest intuicyjny panel sterowania, wygodna kierownica, regulowany fotel oraz tryb ECO, dzięki któremu zwiększymy jego produktywność do granic możliwości.

Nadchodzi… Największa, bateryjna, samojezdna zmywarka marki Viper Cleaning.

Viper AS 1050R to nie tylko rozmiar i ciekawa specyfikacja, ale też niezwykła wydajność. Maszyna po zamontowaniu odpowiednich baterii, na jednym cyklu może umyć ok. 30 000 m2. O automacie możemy jeszcze powiedzieć, że posiada prostą i wytrzymałą konstrukcję, elektroniczne części ograniczono do minimum, przez co zminimalizowano możliwość niepotrzebnej awarii. Poniżej przedstawimy kilka rozwiązań użytych przy jego projektowaniu:

Viper AS 1050R prawy tył
Wieszak na ssawę ułatwiający transport oraz długi wąż spustowy brudnej wody
Viper AS 1050 lewy przód
Klasyczna budowa, wygodny i szeroki fotel operatora, dwa hamulce oraz duży korek wlewu

Urządzenie nie odbiega od standardowych konwencji pod względem wyglądu. Jedyne co może zwrócić uwagę to dosyć duży korek wlewu, który został przystosowany do stacji szybkiego ładowania. Tuż za siedziskiem operatora znajduje się lampa sygnalizacyjna, natomiast pod ukryta jest płyta sterująca ,wraz z instalacją elektryczną. AS 1050R został wyposażony w dwa hamulce, jeden elektromechaniczny drugi manualny, sterowany za pomocą pedała. W kolumnie sterującej znajduje się port USB ,oraz wyłącznik awaryjny. Z lewej strony urządzenia zainstalowano mocowania pod dodatkowe akcesoria.

Ssawa ma ponad metr szerokości i doskonale pokrywa tor czyszczenia, wykonana jest ze stali zabezpieczonej przed korozją. Na krańcach znajdują się duże koła odbojowe ,które usprawniają i zabezpieczają jej pracę . Gumy ssawy można wymienić w prosty i szybki sposób, bez używania narzędzi. Zbiornik nieczystości opróżnia się za pomocą długiego węża spustowego, który zakończony jest korkiem. Końcówka węża została zaprojektowana tak, aby ograniczyć rozchlapywanie nieczystości podczas opróżniania maszyny.

Moduł czyszczący w Viper AS 1050R

Maszynę czyszczącą ocenia się pod wieloma względami min. produktywności, efektywności ,oraz ekonomii. Za efektywność urządzenia odpowiada przede wszystkim moduł czyszczący. W omawianym modelu mamy do dyspozycji stół czyszczący, zabezpieczony gumowymi fartuchami, o szerokości 105 cm, z dwoma oddzielnie sterowanymi silnikami o łącznej mocy 2000 W.

System silników szczotek odpowiadający za efektywność czyszczenia posadzek
Koła odbojowe oraz fartuch boczny ograniczający rozchodzenie się roztworu roboczego na boki
Silnik szczotki oraz wężyk detergentu odpowiadający za podawanie roztworu roboczego na szczotkę lub pada

Szczotka może pracować z dociskiem 90 kg i kręcić się z prędkością 240 obr/minutę. Detergent podawany jest na szczotkę przez pompę za pomocą wężyka. Wężyk detergentu jest przeźroczysty więc bardzo łatwo można sprawdzić czy nie doszło do niepożądanych reakcji podczas mycia różnymi roztworami.

Silnik napędu znajduje w tylnej części urządzenia, został zabezpieczony przed wilgocią aby uchronić przed nieporządnym zwarciem. Silnik trakcji to jednostka o mocy 1600 kW.

Dobry układ ssący to klucz do efektywnego mycia posadzki

Czerwona pokrywa zbiornika nadaje urządzeniu przyjemnego dla oka efektu, łatwo się ją otwiera i zamyka
Silnik ssący jest ukryty i chroniony przed zalaniem, w zbiorniku znajduje się separator oraz czujnik poziomu wody

Silnik ssący jest ukryty i chroniony przed zalaniem. W zbiorniku znajduje się separator i elektroniczny czujnik poziomu wody, który odcina pracę turbiny po przekroczeniu stanu alarmowego. Układ ssący sterowany jest za pomocą kilku stopniowej turbiny ssącej o mocy 600W.

Producent przewidział możliwość doposażenia urządzenia w drugą turbinę zwiększająca produktywność układu ssącego. Prosty dostęp do zbiornika( wystarczy podnieść klapę u góry urządzenia) ułatwia sprawdzenie poziomu wody oraz daje możliwość szybkiego i prostego czyszczenia zbiornika.

Ssawa ze standardowymi gumami sprawdzi się doskonale w większości przypadków

Za efektywne osuszanie powierzchni odpowiada również dobrze zaprojektowana ssawa, oraz gumy wymienne ,które są dostępne w kilku wersjach.

W podstawowej wersji mamy do dyspozycji standardowe gumy ssące wykonane z kauczuku, które sprawdzą się doskonale w 95% przypadków. Opcjonalnie można zamontować gumy wykonane z Linatexu -specjalnego rodzaju gumy ,która charakteryzuje się lepszą elastycznością i żywotnością. Linatex to bardzo dobry wybór w przypadku posadzek strukturalnych, żywicznych oraz innych posadzek przemysłowych. Ssawę bardzo łatwo dopasować do czyszczonej powierzchni, służą do tego śruby regulujące umieszczone na wózku ssawy.

Pulpit sterujący, łatwa i szybka obsługa

Przyciski sygnalizujące oznaczono kolorem żółty. Mamy możliwość regulacji docisku szczotki, szybkości przepływu wody oraz prędkości jazdy

Pulpit sterujący jest czytelny i łatwy w obsłudze. Sterowanie ułatwiają żółte przyciski sygnalizujące (światło, klakson i cofanie). Na panelu sterującym znajdziemy przyciski odpowiedzialne za montaż i demontaż szczotek czyszczących , przycisk wyłączjący tryb ECO, oraz drugi odpowiedzialny za wyciszenie turbiny ssącej. Obok wyświetlacza znajdują się wskaźniki informujące o poziomie wody i pokrętło do regulacji prędkości. Wszystkie podzespoły uruchamiane są jednym przyciskiem, oczywiście po przekręceniu kluczyka sterującego.

W urządzeniu zamontowano jasne światła ledowe oraz zderzak ,który ma chronić kolumnę sterującą wraz z przodem urządzenia. W trakcie czyszczenia możemy regulować zarówno docisk szczotki jak i szybkość wypływu środka myjącego.

Możliwość zakładania i zdejmowania szczotki, tryb ECO oraz tryb cichy
One Touch and Go, przycisk cofania oraz kluczyk startowy, czytelny i prosty wyświetlacz

W trybie ECO zostaje zmniejszony pobór mocy, może spaść efektywność urządzenia, ale na pewno rośnie jego produktywność. Tryb ECO doskonale się sprawdzi podczas codziennego utrzymania posadzek w miejscach o wysokich wymogach higieny.

Pełna specyfikacja urządzenia

ParametrWartość
Napięcie36 V
Moc znamionowa4500 W
Klasa zabezpieczeńIP 24
Wymiary urządzenia1875x1077x1350 mm
Waga pustego urządzenia bez baterii i detergentu400 kg
Pojemność zbiorników200/200 l
Szerokość czyszczenia1050 mm
Szerokość ssawy1103 mm
Możliwość pokonywanie wzniesień20%
Pochyłość czyszczonej powierzchni16%
Silnik szczotek2 x 1000 W
Silnik ssący600 W
Silnik napędu1600 kW
Prędkość szczotki240 obr./min
Docisk szczotki50-90 kg
Prędkość urządzenia0-8 km/h
RozwiązaniaTryb Eco i Silent, One Touch and Go, wyświetlacz LCV, auto montaż szczotki, regulowany docisk, port USB

Pokazy i testy urządzenia

Jeśli byliby Państwo zainteresowani kupnem lub długoterminowym wypożyczeniem urządzenia to zapraszamy do kontaktu. Maszyna stoi na naszym magazynie w Opacz Mała, więc można zobaczyć jak prezentuje się w rzeczywistości. Jeśli interesuje Państwa cena to zapraszam do sklepu internetowego na stronę produktu. W naszym sklepie internetowym wyceniono urządzenie myjące Viper AS 1050R z kompletem podstawowych akcesoriów oraz ładowarką i bateriami. Szczegóły znajdą Państwo na stronie produktu, wystarczy kliknąć link poniżej. Można też zamówić pokaz urządzenia który odbywa się zazwyczaj u klienta.

Viper AS1050R – maszyna myjąca do posadzek do dużych powierzchni, strona produktu