Nilfisk SC 2000 – kompakt do zadań specjalnych

Nilfisk SC 2000 - kompakt do mycia podłóg

Nilfisk SC 2000 – kompaktowy, samojezdny automat to mycia podłóg

Nilfisk SC 2000 to uniwersalne, kompaktowe urządzenie do mycia podłóg. Wydajność praktyczna wynosi 2200 metrów kwadratowych na godzinę. Maszyna wyposażona jest w układ kierowniczy, wygodne siedzisko oraz efektywny silnik trakcji. Dzięki przemyślanej konstrukcji oraz zastosowanym technologiom maszyna ta idealnie się sprawdzi podczas mycia posadzek w biurowcach (mieści się do windy), szkołach, urzędach, hotelach oraz małych zakładach przemysłowych i magazynach. W urządzeniu znajdziemy mnóstwo rozwiązań wspomagających proces mycia oraz zwiększających jego efektywność. Zapraszamy do zapoznania się z resztą wpisu gdzie znajdą Państwo więcej informacji dotyczących tego rewelacyjnego urządzenia.

Układ myjący w Nilfisk SC 2000

Maszyna do mycia posadzek, Nilfisk SC 2000, została wyposażona w nowoczesny moduł czyszczący. W wersji Full PKG, którą Państwu prezentujemy, składa się on z deku szorującego, zbiornika, systemu Ecoflex. Do urządzenia można nalać 70 l wody, samo nalewnie jest ułatwione poprzez zamontowany w zbiorniku czystej wody wąż wlewowy. Podjeżdżamy pod kran, nakładamy końcówkę węża na kran i odkręcamy wodę. Wskaźnik z boku urządzenia pokaże nam, ile wody znajduje się w zbiorniku. SC 2000 zostało wyposażone w 20-calową szczotkę (lub pada), która została wychylona lekko w prawą stronę. Wychylenie szczotki to zabieg, który ma zapewnić optymalne czyszczenie przy krawędziach podłogi. System Ecoflex to zbiór funkcjonalności, który ma zwiększyć efektywność oraz ograniczyć zużywanie materiałów eksploatacyjnych.

Wbudowany dozownik chemii. Za dozowanie chemii, w wersji Full PKG, odpowiada programowalny dozownik, który składa się z pojemnika umieszczonego pod siedziskiem operatora, pompki oraz sterownika. Sterownik pozwala nam na dobranie odpowiedniego stężenia w zależności od aktualnych potrzeb. Zazwyczaj jest to 1 lub 2 procent. System Ecoflex to także możliwość sterowania dociskiem szczotki/padu. Urządzenie w trybie mycia zwykłego szoruje podłogę z dociskiem 15 kg, po włączeniu wspomagania mycia docisk zostaje zwiększony do 30 kg. Wszystko uruchomiamy wygodną manetką umiejscowioną z boku kolumny kierowniczej. Należy pamiętać, że systemu wspomagania mycia powinniśmy używać tymczasowo, ciągłe używanie dużego docisku może prowadzić do uszkodzenia silnika. Po uruchomieniu systemu Ecoflex zwiększa się również przepływ detergentu, dzięki czemu otrzymujemy rewelacyjne efekty mycia.

Układ osuszający w Nilfisk SC 2000

Nilfisk SC 2000 posiada 70 litrowy zbiornik brudnej wody, zbiornik opróżnia się za pomocą węża spustowego z giętką końcówką, która ogranicza rozchlapywanie nieczystości. Za zbieranie wody odpowiada lekka ssawa z tworzywa sztucznego (nie zardzewieje), która może pracować w dwóch trybach, cichym oraz standardowym. W trakcie używania trybu cichego turbina ssąca pracuje wolniej dzięki czemu urządzenie generuje znacznie mniej hałasu i można go używać w trakcie pracy użytkowników. W ssawie umieszczono elastyczne i wytrzymałe gumy, których można używać z każdej strony (wydłużony czas eksploatacji gum). Należy pamiętać, że podczas używania systemu wspomagania mycia osuszanie podłogi powinno działać w trybie standardowym.

Układ jezdny oraz zasilanie

W Nilfisk SC 2000 umieszczono silnik trakcji ze wbudowanym hamulcem elektromechanicznym, który zapewnia sprawne poruszanie się urządzenia. Maszyna może pokonywać wzniesienia o stopniu nachylenia od 15 do 18 %. Odpowiednio skonstruowana rama oraz układ jezdny gwarantuje wysoką mobilność, oraz zwrotność urządzenia. Promień skrętu wynosi tylko 180 cm, czyli mniej niż niektóre urządzenia pchane. Układ jezdny składa się z 3 wytrzymałych i mocnych kół, dwóch napędowych z tyłu oraz jednego skrętnego z przodu.

W urządzeniu tym, w wersji Full PKG, zamontowano prostownik (ładowarkę do baterii) oraz mocne baterie, które pozwalają nawet na 4 godziny pracy urządzenia. Dzięki wbudowanej ładowarce zyskujemy elastyczność ładowania, podpinamy urządzenie w dowolnym gniazdku i zostawiamy do momentu naładowania. Pojemność zamontowanych baterii to 110 Ah.

Dodatkowe funkcjonalności i przydatne informacje

Nilfisk SC 2000 to urządzenie bardzo innowacyjne. W wersji Full PKG otrzymują Państwo dwa kluczyki, operatora i menadżera, które pozwalają na odpowiednie zaprogramowanie urządzenia oraz weryfikację podstawowych danych. W urządzeniu można programować: stężenie roztworu, docisk szczotki, prędkość szczotki, czas bezczynności, wielkość przepływu, czas pracy ecoflex, prędkość jazdy urządzenia. Maszyna oczywiście posiada możliwość jazdy do przodu i tyłu, sygnał dźwiękowy oraz wskaźniki naładowania baterii. Do urządzenia oczywiście za dopłatą można dobrać różnego rodzaju szczotki w tym szczotki gridowe, uchwyt na mopa, różne uchwyty do padów, oraz różnego rodzaju gumy ssące. O najlepszy zestaw akcesoriów warto spytać sprzedawcę. Producent przewidział 2-letnią gwarancję na urządzenie.