Ręczniki papierowe ZZ – info

Dokonując zakupu ręcznika papierowego warto znać kilka faktów które pomogą nam dokonać właściwego wyboru. W dniu dzisiejszym bierzemy na warsztat ręczniki składane, popularnie zwane “Zetkami” lub “ZZ”. Ręcznik papierowy ZZ jest najczęściej kupowanym produktem służącym do osuszania dłoni i twarzy. W ofercie poszczególnych producentów możemy znaleźć bardzo szeroki wybór tego ręcznika zróżnicowany pod względem surowca, wielkości, sposobu pakowania oraz wielu innych parametrów technicznych.

Ręczniki ZZ, V i inne

Pierwszą interesującą nas rzeczą jest sposób składania. Na Polskim rynku można spotkać następujące sposoby składania : V, Z, W, C. Najpopularniejszym sposobem składania jest metoda V, zwana popularnie “zz”. Coraz większą popularnością cieszą się ręczniki wielopanelowe, składane metodą W i Z. Ręczniki składane w literę C są mało popularne i rzadko spotykane.

Producent, surowiec itp

Podczas zakupu warto dowiedzieć się również o właściwości ręcznika oraz kto jest jego producentem. Tendencja jest taka że im większy producent tym można spodziewać się lepszego produktu pod względem surowca, co nie znaczy że produkt lokalnego dostawcy będzie gorszy od produktu producenta ogólnokrajowego lub między narodowego. Specyfikacja ręcznika pod względem parametrów może być identyczna ale bardzo dużo zależy od samego surowca z którego powstał produkt.

Podstawowe parametry

Bardzo istotnymi właściwościami świadczącymi o jakości produktu jest gramatura, poziom białości (kolor) oraz wymiar listka. Im większa gramatura tym bardziej wytrzymały i chłonny ręcznik, poziom białości znacząco wpływa na estetykę a wymiar listka na komfort użytkowania. Wszystkie te parametry mają bardzo istotny wpływ na cenę produktu.

Macie więcej pytań? Zapraszam do kontaktu, chcecie się dowiedzieć więcej o poszczególnych produktach zapraszam do sklepu internetowego : http://www.sklep-bhf.pl.