Czyste wnętrze

Porządki w samochodzie

Jak często podróżujesz? A może dojeżdżasz do pracy samochodem? To pytania retoryczne, ponieważ wiadomo z góry, iż w dzisiejszym świecie podróże i korzystanie ze środków lokomocji są codziennością. Pojazdy, w których spędzamy wiele godzin z naszego dnia, także wymagają uwagi i czystości. Choćby po to aby nasze samopoczucie było dużo lepsze, co zaowocuje pozytywnym nastawieniem do życia i spraw, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć. Rzadko kto w bałaganie czuje się komfortowo, a zwłaszcza wtedy, gdy ktoś nam towarzyszy. Koniec lata to idealny czas na poświęcenie chwili uwagi naszemu pojazdowi.

Środki czystości – czyli to, co niezbędne by zachować porządek w samochodzie.

Od czego należy zacząć? Najprościej sporządzić sobie listę potrzebnych produktów, które pomogą nam w tym zadaniu. Tak może ona wyglądać:

Harmonogram zadań

1. Zacznijmy od wyjęcia z samochodu dosłownie wszystkich rzeczy, które przez okres jego używania znalazły się w nim. Aby działanie było skuteczne posegreguj te rzeczy na trzy kupki. Pierwsza to rzeczy niezbędne (Na przykład ładowarka lub latarka itp.), druga to ewidentne śmieci, które spokojnie od razu możesz wyrzucić do kosza. Natomiast trzecia to rzeczy co do których nie jesteśmy pewni czy będą używane w samochodzie. Co zrobić z ostatnią kupką zdecydujesz na zakńczenie porządków.

2. Zdejmij wycieraczki, i umyj je dokładnie. Wyjmij dywaniki podłogowe i porządnie je wytrzep. Jeśli masz taką możliwość po prostu je wypierz (lato to najlepszy czas na takie działania).

3. Odkurz tapicerkę, podłogę i wszelkie zagłębienia. Najlepiej kierować ruchy z góry do dołu. Nie zapomnij o bagażniku!

4. Umyj szyby od wewnętrznej strony. Sięgnij po płyn do szyb i ściereczki domowe. Do polerowania szyb możesz użyć ściereczki z mikrofibry lub ręczników papierowych.

5. Wytrzyj deskę rozdzielczą, elementy plastikowe i wewnętrzną stronę drzwi. Najwygodniej będzie wykorzystać do tego zadania chusteczki nawilżane, które nie pozostawiają smug i nie wymagają żadnych dodatkowych środków czyszczących. Mała podpowiedź: takie chusteczki nawilżane warto mieć zawsze w swoim bagażniku lub schowku.

6. Przy pomocy wałka czyszczącego do ubrań, usuń z tapicerki wszelkie kłaczki i paproszki, które pozostały po odkurzaniu.

7. Włóż z powrotem dywaniki/wycieraczki i ułóż w schowku niezbędne akcesoria.

8. W bagażniku posegreguj wyposażenie. Mniejsze rzeczy i narzędzia schowaj do pojemnika, które zmieści się w bagażnik. W ten sposób unikniesz wiecznego chaosu i odzyskasz część przestrzeni.

9. Kończąc przyjrzyj się rzeczom które leżą jeszcze na kupce której nie byliśmy pewni. Zdecyduj, czy naprawdę powinny znajdować się w aucie, czy też może w innym miejscu lub po prostu – w śmietniku. Aby zwieńczyć swoją pracę dobrze jest umieścić odświeżacz powietrza, w ulubionym zapachu.

I tym prostym sposobem Twoje auto stało się dużo przyjemniejsze, a utrzymanie porządku w samochodzie wcale nie musi być czasochłonne i męczące. Najważniejsza, aby dobrze zorganizować sobie zadania i regularnie dbać o stan wnętrza swojego pojazdu. A korzystając z naszych produktów ułatwisz sobie to zadanie jeszcze bardziej – sklep-bhf.pl