Profesjonalne odkurzacze biurowe

Odkurzacz profesjonalny, jaki wybrać ?

Rynek odkurzaczy rośnie w zastraszającym tempie, co chwila producenci prezentują nowe produkty lub odświeżają stare modele. Najbardziej dynamiczny wzrost nowych produktów można zaobserwować na rynku konsumenckim, odkurzacze profesjonalne rządzą się trochę innymi prawami. Jak odkurzacz profesjonalny wybrać? W poniższym artykule postaram się Państwu przybliżyć parę produktów z naszej oferty.

Decydując się na zakup odkurzacza często decydujemy się na zakup modelu który już wcześniej kupiliśmy i jesteśmy z niego zadowoleni. Nie ma w tym nic złego, trzeba się tylko zastanowić czy nie warto poznać jakie mamy alternatywy? Może któryś z producentów oferuje nam coś lepszego w podobnej cenie? W naszej hurtowni lub sklepie dostaną Państwo fachową poradę w sprawie zakupu odkurzacza. BHF Harendarczyk posiada w ofercie odkurzacze biurowe następujących producentów : Numatic, Nilfisk, Viper, Soteco oraz Profi Europe.

Najlepsze biurowe odkurzacze profesjonalne

Jakie cechy powinien mieć idealny odkurzacz? Przede wszystkim powinien być cichy, prosty w obsłudze i wykonany z jak najlepszych materiałów, posiadać mocny silnik oraz użyteczne akcesoria. Każdy profesjonalny odkurzacz biurowy zawiera podstawowy zestaw akcesoriów na który składają się : zestaw rur, ssawka do posadzek twardych i dywanów, ssawka okrągła oraz ssawa szczelinowa. Dodatkowe akcesoria takie jak turbo lub elektroszczotka są dostępne jako akcesoria uzupełniające. W tabeli poniżej przedstawiono najważniejsze cechy wybranych modeli.

ModelNilfisk VP 300Viper DSU 10Numatic PSP 180Soteco LeoPE Profi 1
Poziom hałasu62 dB65 dB72 dB62 dB67 dB
Moc silnika800 W880 W630 W1300 W900 W
Podciśnienie22 kPa22 kPa22 kPa25 kPa27 kPa
Zasięg24 m20 m24 m24 m24 m
Cena netto600465680560550
Linkonline online online online online

Wszystkie wyżej wymienione odkurzacze oprócz Numatic PSP-180 posiadają zbiornik o pojemności 10 litrów. Pojemność zbiornika w odkurzaczu Numatic to 8 l. Najbardziej rozbudowany system filtracji posiadają odkurzacze Nilfisk i Viper. Najtańsze akcesoria i części kupią Państwo do odkurzaczy Soteco Leo, Viper DSU oraz Profi 1. Najbardziej nie zawodne i trwałe są odkurzacze Nilfisk VP 300 oraz Numatic PSP 180.

Podsumowanie, co wybrać?

Według nas, biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, najlepszym odkurzaczem biurowym jest odkurzacz Nilfisk VP 300. Jest to solidnie wykonany odkurzacz biurowy z wbudowanym filtrem HEPA , filtrem koszowym, filtrem silnika oraz workiem filtrującym. Odkurzacz ten posiada wysokiej jakości akcesoria które powinny wystarczyć na długi okres czasu, ponad to jest bardzo cichy i wydajny. Kolejnym wartym wspomnienia odkurzaczem, jest Viper DSU 10. Jest to odkurzacz wyprodukowany w Chinach jego największymi zaletami są : niska cena, wbudowany filtr hepa oraz niski koszt utrzymania. Soteco Leo posiada filtr powietrza chroniący silnik oraz tanie akcesoria, Profi 1 to bardzo wytrzymały funkcjonalny odkurzacz z tanimi akcesoriami, Numatic PSP 180 to energooszczędny, bardzo wytrzymały i lekki odkurzacz który sprawdzi się w nawet najcięższych warunkach.

Wszystkie opisane wyżej modele oraz wiele innych mogą Państwo zobaczyć, przetestować i zakupić u nas w firmie. Podczas wizyty dostaną Państwo również fachową poradę oraz wskazówki dotyczące obsługi i używania urządzenia. Zapraszamy do wizyty oraz w sklepie lub hurtowni lub do odwiedzin sklepu internetowego. Aby zobaczyć inne produkty do sprzątania lub urządzenia zapraszamy do działu Pro-Tip.