Kranzle

Kranzle to niemiecka marka urządzeń ciśnieniowych. Producent w swojej ofercie posiada zarówno urządzenia do zastosowań profesjonalnych jak i domowych. Nie jest to tak rozpoznawalna marka jak popularny Karcher, ale wśród profesjonalistów uważany za tak samą dobrą jak nie lepszą markę myjek wysokociśnieniowych. W katalogu producenta znajdą się małe komercyjne myjki ciśnieniowe, małe profesjonalne urządzenia ciśnieniowe o zwiększonym wydatku wody i ciśnienia, średnie i duże urządzenia zimnowodne oraz duże myjnie ciśnieniowe na gorącą wodę.

Myjki ciśnieniowe Kranzle na zimną wodę

Wśród małych urządzeń zimnowodnych dominują urządzenia zasilane z sieci i dysponujące ciśnieniem w przedziale 130-150 bar. Wydatek wody w tych urządzeniach wynosi do 8 l / minutę. Taka myjka wystarczy w zupełności do umycia wszystkiego wokół domu: samochodu, elewacji, kostki, garażu oraz innych powierzchni. Oprócz urządzenia mamy do dyspozycji wiele akcesoriów, są to między innymi: przystawka “round cleaner”, lanca piany, osłony, różnego rodzaju dysze.

W profesjonalnych urządzeniach w zależności od modelu i kategorii mamy urządzenia zasilane z sieci prądem 400 V lub 230V oraz myjki z silnikiem spalinowym. Dla profesjonalistów polecamy szczególnie urządzenia z zasilanie 400 V, w urządzeniach tych mamy stabilniejszą pracę silnika, wydłuża to okres użytkowania urządzenia. Jeśli chodzi o ciśnienie i wydatek wody to mamy tutaj duży rozstrzał. Najmniejsze urządzenia dysponują ciśnieniem od 150 do 190 barów oraz wydatkiem wody od 8 do 12 l wody na minutę. W dużych i średnich urządzeniach wydatek wody wynosi od 10 do nawet 26 l wody na minutę, przy ciśnieniu roboczym wynoszącym od 150 do 250 bar.

Myjki ciśnieniowe na gorącą wodę

W myjkach z funkcją podgrzewania wody mamy do dyspozycji urządzenia zasilane prądem o napięciu 230 V lub 400 V. Dla lepszej pracy urządzenia polecamy urządzenia z zasilaniem 400 V. Większość urządzeń posiada mechaniczny system podgrzewania wody, ale w ofercie Kranzle znajdują się urządzenia z elektrycznym systemem podgrzewania wody. Producent w katalogu urządzeń umieścił aż 18 modeli klasy Therm. Są one zróżnicowane pod względem parametrów, sposobu zasilania, oraz dostępnych akcesoriów. W zależności od modelu myjki te czyszczą z siłą w przedziale 130 – 200 bar, a wydajność wody wynosi od 11 do prawie 27 litrów wody na minutę. Urządzenia te podgrzewają efektywnie wodę w zakresie 80-89 stopni Celsjusza.

Akcesoria do myjek ciśnieniowych Kranzle

W profesjonalnych urządzeniach ciśnieniowych, zarówno zimno wodnych jak i gorąc wodnych mają Państwo do dyspozycji multum akcesoriów do wyboru. Producent w większości podstawowych urządzeń daje dwie lance. Są to lanca Vario Jet i Dirtkiller. Vario Jet to lanca szpachelkowa z regulacją strumienia, dirtkiller to lanca rotacyjna, która zwielokrotnia siłę czyszczenia. Do kompletu w zależności od potrzeb można dokupować różnego rodzaju węże (do czyszczenia rur, do odszlamiania), zestaw do piaskowania, różnego rodzaju pistolety i lance, osłony, przystawki typu round cleaner. Oferta dodatkowych akcesoriów jest równie szeroka co urządzeń.

Urządzenia ciśnieniowe oraz akcesoria do nich mogą kupić Państwo u nas w sklepie internetowym w kategorii myjki ciśnieniowe. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w doborze urządzenia to zapraszam do kontaktu. Więcej przydatnych informacji znajdą Państwo w dziale Tips&Tricks . Zapraszamy na zakupy.